Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в Борщівському НВК проводяться цікаві заходи.
За багато років існування цього свята у навчальному закладі з’явилися певні традиції. Наприклад, щорічно 9 листопада для учнів початкових та старших класів проводиться І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені славетного мецената Петра Яцика. За правилами, переможцем конкурсу є той, хто набрав найбільшу кількість балів у своїй віковій категорії. Серед третьокласників перемогу святкувала Стахів Ольга (3-Б клас), другою була Гродзік Ольга (3-Б клас), ІІІ місце посіли Белюх Красуня (3-А клас) та Руданська Юлія (3-Б клас). Владика Ігор (4-Б клас) був найкращим серед учнів 4-х класів. Друге місце – у Гроховської Ілони (4-А клас), третє посіли Пасіка Анастасі (4-В клас) та Побер Тетяна (4-А клас).
Серед старшокласників кращими стали Юрцаба Оксана (5-А клас), Герега Софія (6-А клас), Михальська Анастасія (7-А клас), Осадчук Юлія (8-А клас), Матушак Софія (9-А клас), Герега Анастасія (10 клас), Ставрук Ольга (11 клас).
У цей день вшановується пам’ять Нестора-літописця, бо вважається, що саме з нього почалася писемна українська мова. Щоб перевірити, як добре учні знають рідну мову, вони пишуть диктант національної єдності. Традиційними стали виставки плакатів та малюнків, інформаційні хвилинки тощо.
У рамках тижня української мови було проведено різної форми заходи, а саме: ігрову перерву для другокласників «В інтелектуальному казино», інтелектуальну гру «Слабка ланка» для учнів 3-іх класів, інтерактивну гру «Найрозумніший» для учнів 4-их класів, конкурсно-розважальну програму «У джерелах слова – душі криниця, а рідна мова, як чарівниця» для восьмикласників. Вони ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови; довели, що рідна мова – це духовна святиня; сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.
Грамотами за перемогу нагороджені Бородін Богдан (2-Б клас), Сірук Олександр (3-Б клас), Дутчак Вероніка (4-Б клас), команда «Діти України» (8-А клас); за ІІ місце Чугайовський Максим (2-А клас), Ангеловський Андрій (3-Б клас), Владика Ігор (4-Б клас), команда 8-Б класу; за ІІІ місце Чернова Дар’я (2-Б клас), Жарий Арсен (3-А клас), Шпак Святослав (4-Б клас), команда 8-В клас.
Ліна Костенко казала: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Аби наш народ все ж не втратив найголовніший засіб спілкування, школярі радять про нього частіше згадувати та плекати, і не лише у святкові дні. |