Понеділок, 06.05.2024, 13:31

«  Листопад 2015  »

Головна » 2015 » Листопад » 22 » Сім’я та школа – простір без насильства
Сім’я та школа – простір без насильства

Однією з характерних ознак  суспільства  сьогодні є насильство. За даними Центру соціологічних досліджень при НАН України близько 70 % жінок потерпають від різних форм приниження і знущання в родині. Це, звичайно, відображається на дітях, які або безпосередньо самі страждають від насильства, або переймають «соціальну естафету» насильницьких дій. На такому фоні актуальною є проблема взаємовідносин у сім’ї та школі.

З метою попередження насильства та жорстокості, активізування проблеми насилля у сімейному вихованні, розкриття шкоди насилля над дітьми та переваг ненасильницьких методів у вихованні; визначення шляхів, засобів та прийомів побудови гуманних взаємовідносин з дітьми в сім’ї, 12 листопада 2015р. у Борщівському НВК «ЗНЗ І-ІІІст. №3 – гімназія ім. Романа Андріяшика» відбулися загальношкільні батьківські збори на тему «Сім’я і школа: дитинство без насильства та жорстокості».

Директор НВК І.В.Крохмалюк ознайомив присутніх з тематикою зборів та питаннями, які були  винесені на порядок денний. А саме:

1. Актуальність проблеми насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми з позиції християнина.

2. Законодавство України щодо захисту прав та свобод особистості.

3. Види домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми. Приклад батьків - взірець для наслідування.

4. Причини насильства у сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.

5. Буква Закону або наслідки жорстокого поводження та неуважного ставлення до дитини.

6. Захист дитини від насильства та жорстокого поводження. Пам’ятка для батьків.

На збори були запрошені духовний наставник Богдан Боднар, начальник служби у справах дітей Скорохід О.П., працівник поліції Срібняк А.В., лікар – педіатр Борщівської районнї лікарні Петраш У.М., працівник прокуратури Маржан В.І., голова Ради НВК Герега Р.Т. та голова піклувальної Ради НВК Тимчук Н.В.. Гості  залюбки поділилися знаннями визначеної тематики в межах своїх професійних компетенцій та життєвого досвіду.

Практичний психолог НВК Семків Ю.О. розповіла про види насильства, причини та наслідки жорстокого поводження з дітьми та підготувала низку порад для батьків і вчителів.

Голова піклувальної Ради НВК Тимчук Н.В. підготувала звіт  про стан матеріального становища навчального закладу.

Директор НВК І.В. Крохмалюк подякував батькам за співпрацю та активну позицію у житті закладу.

Переглядів: 716 | Додав: Oksana2012 | Рейтинг: 0.0/0