Неділя, 05.05.2024, 11:59

«  Квітень 2016  »

Головна » 2016 » Квітень » 14 » «І жінок я любив, і вони теж мене до безтями любили…»
«І жінок я любив, і вони теж мене до безтями любили…»

Тарас Шевченко… У кожного він свій. Перед нами образ найщирішого лірика і гнівного бунтаря, поета, художника, духовного батька нашої нації. Шевченко - це наша святиня, наша гордість, наша слава. Це витязь правди, її заступник і син, якого подарувала людству земля України.

У Шевченківський тиждень учні 8 – Б та 9 – Б класів нашого НВК вклонилися пам’яті Великого Кобзаря, провівши  в  музеї  Т.Г.Шевченка виховний захід на тему   «І жінок я любив, і вони теж мене до безтями любили…»

Так, саме про жінок, які залишили або  сором’язливу усмішку, або легкий дотик тремтячої руки на долі Шевченка розповідали вчитель української мови та літератури О.І.Пилип, завідуюча Борщівського краєзнавчого музею О.Б. Дудар, учні НВК.

Кохання в  житті Шевченка – чи не найболючіша сторінка його долі !  Хто ж вони були, ті музи, які надихали поета, давали  йому  відразу  чи  навівали смуток, які любили його, яких любив  він?

Про перше кохання поета – Оксану Коваленко -  розповідала Діана Гуменюк (8 – Б), про польку Гусіковську – Ольга Кулієва (8 – Б), натурщицю Амалію Клоберг  – Любов Назаревич (8 – Б) , про Ганну Закревську – Юліана Дуда (8 – Б),  про Варвару Рєпніну – Мар’яна Покойова, Агату  Ускову – Таміла Шиманська, про Катерину  Піднову – Анастасія Герега, Марію Максимович – Ілона Бартків, Лукерію Полусмакову – Христина Пилипів.

Вірші поета читали Юля  Пігуляк, Вікторія Бейгер, Тетяна Ткач (8 – Б клас).

«Шевченко – це справжній пророк, а з пророком кожен вибудовує власні  стосунки. Якщо ти хочеш справді познайомитись з Шевченком, то береш «Кобзар», вибираєш якесь тихе місце і читаєш. І робиш це не раз»,- зазначає відомий видавець і письменник Віталій Капранов. Робімо це і ми. І тоді Тарас Григорович прийде до кожного із нас!

Переглядів: 678 | Додав: Oksana2012 | Рейтинг: 0.0/0